Skup

UWAGA !

Od 1 stycznia 2020 roku został wprowadzony obowiązek elektronicznej ewidencji odpadów, która jest prowadzona za pośrednictwem Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).
Aby dowiedzieć się więcej, KLIKNIJ TU

Skupujemy oryginalne wkłady atramentowe i laserowe

Nasza firma skupuje większość popularnych pustych (zużytych)  oryginalnych wkładów atramentowych i laserowych m. in. takich firm jak: HP, Samsung, Lexmark, Canon, OKI, Xerox.

Wkłady do skupu muszą być:

  • oryginalne i nigdy wcześniej nie regenerowane;
  • w dobrym stanie technicznym tj. nie nosić śladów uszkodzeń mechanicznych (pęknięć, wgnieceń, nadpaleń, uszkodzeń zaworów odpowietrzających, przerwanych taśm sterujących w głowicach, uszkodzeń płytek z kontaktami elektrycznymi, wywierconych otworów, itp.).

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących skupowanych przez nas modeli wkładów, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Biurem Obsługi Klienta.

 

Towar odbieramy w siedzibie naszej firmy lub u klienta, po uprzednim omówieniu warunków transakcji. Zebrane tusze i tonery przekazujemy do ponownego przetworzenia lub utylizacji. Za sposób gromadzenia, pakowania i magazynowania odpadu odpowiedzialność ponosi jego aktualny właściciel. Na dzień odbioru odpadu, jego aktualny właściciel jest zobowiązany do  spakowania i przygotowania odpadów do transportu. Od 1.01.2020 roku Karty Przekazania Odpadów wystawiane są w systemie BDO.

Wkłady, które nie będą nadawać się do procesu regeneracji zostaną przekazane do utylizacji.
Klienci naszej firmy nie płacą za utylizację tonerów kupionych w INKSPOT.

Od 1.12.2019 roku koszt utylizacji zamienników produkcji innych firm dla naszych klientów wynosi 20 zł netto /kg.

W innych przypadkach cena ustalana jest indywidualnie. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Posiadamy wszystkie niezbędne zezwolenia na transport i przetwarzanie odpadów o kodzie 16 02 14. (ZOBACZ DECYZJĘ)

 

Nie wyrzucaj pustych wkładów do drukarek atramentowych i laserowych do kosza. Są co najmniej trzy powody, dla których nie powinieneś tego robić:

1. Wyrzucasz swoje pieniądze do kosza;
2. Zaśmiecasz jeszcze bardziej nasze środowisko;
3. Łamiesz przepisy ustawy o ochronie środowiska.

Zgodnie z Dz. U. nr 62 poz. 628 z późn. zm. pozbywanie się zużytych wkładów niezgodnie z ustawą, tj. wyrzucanie ich, spalanie lub przekazywanie firmom (osobom) nie posiadającym zezwolenia na odzysk lub utylizację jest zakazane i grozi karą grzywny lub aresztem.

decyzja o wydaniu zezwolenia na przetwarzanie odpadów
(.pdf)

Infolinia:

Potrzebujesz pomocy? Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń!

89 525 40 00

Kontakt:

Inkspot

ul. Piłsudskiego 70A
10-450 Olsztyn, Polska

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek:
8.00 - 16.00